نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: روش های معاملاتی من

Senior Member
    شماره کاربر
    26
    تشکر تشکر کرده 
    165
    تشکر تشکر شده 
    66
    تشکر شده در
    27 پست

روش های معاملاتی من

سلامی به گرمی آخرین روزهای اردیبهشت ماه 91 به تمامی دوستان بورس کلاب
    در طول چند ماه گذشته موضوعی ذهنم رو درگیر نموده و به دنبال حل این موضوع برای خودم می باشد.
    به طور تقریبا جدی مدت 2 سال هست که وارد فضای بورس ایران شده ام و در این مدت تنها با تحلیل بنیادی به خرید و فروش سهام پرداخته ام، که گاهی با ضرر و گاهی با سود معاملاتم رو انجام داده ام.
    پس از مدتها تقریبا به این نتیجه رسیده ام که در بازار بورس ایران تقریبا کسانی که از اخبار پشت پرده و رانتی با خبر میباشند در کمترین زمان ممکن بیشترین سود را میبرند و کسانی که با تحلیل فاندی یا تکنیکالی به خرید سهم اقدام میکنند با صرف زمان بسیار سودی رو در حد انتظارشان میبرند و گاها ضرر هم میدهند.
    هدف همه ما در این بازار کسب بیشترین سود در کمترین زمان می باشد و همه در یک بازی برد برد وارد این بازار شده ایم.
    مدتیست به بازار فارکس علاقه مند شده ام و همین امر باعث شد بنا بر توصیه دوست عزیزم -فریبرزعزیز- به یادگیری تکنیکال روی بیاورم ولی هرچه بیشتر در این ابزارها و اسباب تکنیکالی فرو رفتم اونها هم منو با خودشون به جایی که دوست داشتند هدایت نمودن.
    این موضوع که تحلیلهای فاندی بسیاری رو دیده ام که با یک اشتباه محاسباتی کوچک و یا تغییرات در حوزه سیاسی و اقتصادی کلان جامعه با شکست مواجه شده اند و چه تحلیلهای تکنیکالی که چندین نفر از تحلیلگران خوب و با تجربه بازار بر روی اون توافق داشته اند و منجر به نتیجه خوبی نگردیده هست. ادغام و یا ترکیبی از این دو نوع نگاه به بازار هم بعضا نتایج مطلوبی ندارد و تسلط و بکارگیری از دو ابزار هم تقریبا برای همگان میسر نمی باشد.
    این امر باعث شد تا به این نتیجه برسم که در هر دو فضای کاری چه در بازار بورس ایران و چه در فارکس دنیای تحلیل با دنیای ترید کاملا متفاوت میباشد و هر کدام دنیایی متفاوت دارند. در حال حاضر بر این میباشم تا بتوانم روش و پلان معاملاتی برای خودم در هر دو بازار طراحی نمایم و به کار در این فضا ادامه دهم.
    هر کدام از دوستان این فروم از تجربیات و دانش فراوانی در بازار برخورداند و پس از گذراندن زمان زیاد و تجربه معاملات تلخ و شیرین توانسته اند به سختی به موقعیت امروزی خودشان برسند و قطعا همچنان در حال تکمیل استراتژی های معاملاتی خودشان هستند.
    قراردادن تجربیات و دانش همدیگر میتواند کمک شایانی برای هرکدام از ما بشمار آید و راههای اشتباهی رو که دیگران رفته اند رو ما تجربه نکنیم. قطعا قرار دادن استراتژی های معاملاتی ما در این فروم کمک شایانی میکند به سایر دوستان فروم در جهت اصلاح و تکمیل استراتژیهای معاملاتیشان.
    به همین دلیل بر آن شدم تا با یک تیر دو نشان رو هدف قرار دهم-هم با روش معاملاتی دوستان آشنا شوم و هم بتوان از تجربیات دوستان در طراحی پلان معاملاتیم بهره بگیرم.-امیدوارم دوستان مشارکت نمایند.
    در صورت ممکن پیشنهاد میکنم دوستان توضیحات اندکی در مورد آشناییشون با بازار (سال ورود و سن ورود و از چه طریقی با بازار آشنا شده اند)، نحوه ورودشون به بازار، تا به حال با چند تا کارگزاری یا بروکر کار کرده اند-مزایا و معایب یه کارگزار خوب-روشهای ابتدایی معامله گری در ماههای اول، ذکر چند مورد از تجربیات تلخ و شیرین در بازار؛ آموزشها و مهارتهایی که کسب نمودند و در نهایت موضوعی که باعث شد تا به تدوین استراتژی بپردازند و در پایان استراتژی معاملاتی خودشان رو در بازار بورس ایران و فارکس بیان نمایند.
    میدونم خواسته ام خیلی زیاد و وقت گیر میباشد ولی مطمئنا وقتی که دوستان میگذارند بی نتیجه نخواهد بود چون اگر همگی دوستان مشارکت نمایند منجر به تبادل تجربیات شده و میتواند در ادامه مسیر کمک شایانی بر همه ما نماید.
    البته دوستان میتوانند بصورت بریده بریده و مقطعی تا تکمیل موضوع مطالب خودشان رو ارسال نمایند.
    منتظر نوشته های عزیزان هستم.

Senior Member فریبرز آواتار ها
    شماره کاربر
    9
    Blog Entries
    1
    تشکر تشکر کرده 
    173
    تشکر تشکر شده 
    1,238
    تشکر شده در
    250 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط حمید ناخدا نمایش پست ها
    س از مدتها تقریبا به این نتیجه رسیده ام که در بازار بورس ایران تقریبا کسانی که از اخبار پشت پرده و رانتی با خبر میباشند در کمترین زمان ممکن بیشترین سود را میبرند د
    سلام

به نظرتون این عده چند درصد معامله گران را تشکیل میدن ؟ به نظر من کمتر از 1% و چون من نمیتونم جزء این دسته قرار بگیرم فکرشو نمیکنم

این موضوع که تحلیلهای فاندی بسیاری رو دیده ام که با یک اشتباه محاسباتی کوچک و یا تغییرات در حوزه سیاسی و اقتصادی کلان جامعه با شکست مواجه شده اند و چه تحلیلهای تکنیکالی که چندین نفر از تحلیلگران خوب و با تجربه بازار بر روی اون توافق داشته اند و منجر به نتیجه خوبی نگردیده هست. ادغام و یا ترکیبی از این دو نوع نگاه به بازار هم بعضا نتایج مطلوبی ندارد و تسلط و بکارگیری از دو ابزار هم تقریبا برای همگان میسر نمی باشد.
    حمید خان نه در تحلیل تکنیکال نه فاند قطعیتی وجود نداره . چون بازار چندین المان متغیر داره که هر ان میتونن تغییر کنند و تحلیل مارو تغییر بدن . مثلا در تحلیل فاندی ،تحلیلگر با توجه به اطلاعات قدیم و حال به یک سودی برای سهم میرسه ولی امکان داره محصولات شرکت در اینده مثلا دچار تحریم شه و دسترسی به سود تحلیلگر بسادگی تغییر میکنه .
    یا در نحلیل تکنیکال مثلا در نقاط حمایت بسیار معتبری اقدام به خرید کنیم و با یک خبر بد فاند ناگهان حمایت شکسته شه و تحلیل بسادگی نامعتبر شه .

به نظر من تحلیل فاند و خصوصا تحلیل تکنیکال تحلیلگر قادر به پیش بینی قیمت اینده نیست . بلکه با توجه به داده های هر سهم و تخصصش در فاند و تکنیکال خودشو به ریسکی وارد میکنه که به نظرش سود ریسک نسبت به ضررش بیشتره .
    اگر یک فرد که تازه با بورس یا فارکس اشنا شده بخواد همون روز اول دست به خرید بزنه . با توجه به بی اطلاعیش از بازار امکان رسیدنش به سود یا ضرر 50% درصده یعنی سهم یا پایین میره یا بالا . ولی تحلیلگر با توجه به تخصصش تنها میتونه این ریسک به ریوارد 50 - 50 را تبدیل کنه مثلا به 70 به 30 . ولی هیچگاه نمی تونه این ریسک به ریوارد را به 100 به صفر تغییر بده چون قدرت پیش بینی تمام جزئیات اینده را نداره
    پس برای ورود به معامله گری درس اول را همیشه در ذهنمون بخاطر داشته باشیم که هیچ تحلیلی قطعی نیست

این امر باعث شد تا به این نتیجه برسم که در هر دو فضای کاری چه در بازار بورس ایران و چه در فارکس دنیای تحلیل با دنیای ترید کاملا متفاوت میباشد و هر کدام دنیایی متفاوت دارند.
    این دو دنیا متفاوتند با این تفاوت که تحلیلگر میتونه تریدر خوبی نباشه ولی تریدر باید حداقل تحلیلگر متوسطی باشه . بسیاری از تحلیگران بنام بازار منبع درامدشون از استخدام در شرکتها و تلویزیونها یا اموزش و کارهای جانبی بازار سرمایه میگذره و درامدی از راه ترید ندارند . ولی تریدری رو پیدا نمیکنید که قدرت تحلیل تکنیکال یا فاند نداشته باشه .
    قراردادن تجربیات و دانش همدیگر میتواند کمک شایانی برای هرکدام از ما بشمار آید و راههای اشتباهی رو که دیگران رفته اند رو ما تجربه نکنیم. قطعا قرار دادن استراتژی های معاملاتی ما در این فروم کمک شایانی میکند به سایر دوستان فروم در جهت اصلاح و تکمیل استراتژیهای معاملاتیشان
    قرار دادن تجربیات برای تکمیل استراتژی میتونه به فرد کمک کنه ولی هیچ شخصی نمیتونه از استراتژیهای دیگران کپی برداری کنه . چون شخصیت هیچ شخصی با دیگری یکی نیست .
    لری ویلیامز یکی از نابغه های فارکس در خاطرات خود نوشته :
    روزی یکی از شاگردانم اصرار میکنه که با مبلغ بسیار بالایی از استراتژی و نوع کار من با خبر شه . بعد از هشدارهای بسیار من و اصرار مداوم او طی چند جلسه استاتژی معاملاتم را در اختیارش گذاشتم و قرار شد در مرحله بعد با هم یک حساب جدید ایجاد و روی استراتژی معاملاتی کار کنیم .
    ایشون میگه بعد از یک ماه نتایج بسیار عجیب بود من حساب 10000 دلاری را به 16000 رسوندم و ایشون با همون استراتژی من حسابش را صفر کرد
    منظور اینکه استراتژی من با توجه به روحیات معامله گرب من شاید برای من بهشت بشه ولی این روش در دست شما تبدیل به جهنمی برای حسابتون باشه

در صورت ممکن پیشنهاد میکنم دوستان توضیحات اندکی در مورد آشناییشون با بازار (سال ورود و سن ورود و از چه طریقی با بازار آشنا شده اند)، نحوه ورودشون به بازار، تا به حال با چند تا کارگزاری یا بروکر کار کرده اند-مزایا و معایب یه کارگزار خوب-روشهای ابتدایی معامله گری در ماههای اول، ذکر چند مورد از تجربیات تلخ و شیرین در بازار؛ آموزشها و مهارتهایی که کسب نمودند و در نهایت موضوعی که باعث شد تا به تدوین استراتژی بپردازند و در پایان استراتژی معاملاتی خودشان رو در بازار بورس ایران و فارکس بیان نمایند
    انشاالله در اینده در تاپیکتون مشارکت میکنم
    آنچه ویرانمان می کند، روزگار نیست...حوصله های کوچک و آرزوهای بزرگ است.

Senior Member
    شماره کاربر
    24
    تشکر تشکر کرده 
    262
    تشکر تشکر شده 
    90
    تشکر شده در
    42 پست
    تحلیلهای فاندی بسیاری رو دیده ام که با یک اشتباه محاسباتی کوچک و یا تغییرات در حوزه سیاسی و اقتصادی کلان جامعه با شکست مواجه شده اند
    تحلیل بنیادی... بررسی مسائل سیاسی واقتصاد کلان رو هم شامل میشه (از قضا این دو مورد در بازار ما از وزن بسیار بالایی برخوردارند )......وتحلیلی که تاثیر این دو مورد رو درنظر نگیره ...تحلیل کاملی نیست...!!!

Senior Member Hamrah آواتار ها
    شماره کاربر
    17
    Blog Entries
    1
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست
    فریبرز جان پورنال معاملاتی رو راه بنداز برادر

شماره کاربر
    9
    Blog Entries
    1
    تشکر تشکر کرده 
    173
    تشکر تشکر شده 
    1,238
    تشکر شده در
    250 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamrah نمایش پست ها
    فریبرز جان پورنال معاملاتی رو راه بنداز برادر
    همراه عزیز عرض ادب

بعلت کمبود وقت می ترسم موضوعی را شروع کنم و نتونم ادامه بدم .

مدتیست علاوه بر پرتفو شخصی و چند پرتفو دوستان و اشنایان ، جدیدا پرتفو شرکتی هم برعهده گرفته ام . همچنین در دو حساب 50000 دلاری دارم کار فارکس را هم توامان انجام میدم و به اینها اضافه کنید پرسش و پاسخ دوستان که وظیفه دارم پاسخگو باشم

اجازه بدید کمی وقتم و فکرم و ذهنم ازاد شه تا به سایر کارها برسم

کاش پارسال و در کسادی بازار چراغ این تاپیک را روشن می کردید

شماره کاربر
    17
    Blog Entries
    1
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست
    ارادتمندیم ... فریبرز جان پس چند تا سیگنال به اشتراک بذارلطفا

شماره کاربر
    9
    Blog Entries
    1
    تشکر تشکر کرده 
    173
    تشکر تشکر شده 
    1,238
    تشکر شده در
    250 پست
    ارادتمندیم ... فریبرز جان پس چند تا سیگنال به اشتراک بذارلطفا
    من در تایم پایین کیوی میخرم و در تایم بلند مدت دارم طلا می فروشم .

بنظر من کیوی دلار و ازی کیوی گزینه های خوبیند برای معامله

شماره کاربر
    17
    Blog Entries
    1
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریبرز نمایش پست ها
    من در تایم پایین کیوی میخرم و در تایم بلند مدت دارم طلا می فروشم .

بنظر من کیوی دلار و ازی کیوی گزینه های خوبیند برای معامله
    کیوی ؟ ما سطحمون پایینه ... متوجه نشدم کدوم اینسترومنت رو منظورتونه

شماره کاربر
    9
    Blog Entries
    1
    تشکر تشکر کرده 
    173
    تشکر تشکر شده 
    1,238
    تشکر شده در
    250 پست
    کیوی ؟ ما سطحمون پایینه ... متوجه نشدم کدوم اینسترومنت رو منظورتونه
    منظورم خرید دلارنیوزلند به دلار امریکا در فی 0.6600 استاپ 0.6530 و تارگت 0.6810 ریسک به ریوارد یک به 4

الان هم حدودا در همین رنجه و میشه وارد خرید شد

شماره کاربر
    17
    Blog Entries
    1
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریبرز نمایش پست ها
    منظورم خرید دلارنیوزلند به دلار امریکا در فی 0.6600 استاپ 0.6530 و تارگت 0.6810 ریسک به ریوارد یک به 4

الان هم حدودا در همین رنجه و میشه وارد خرید شد
    6643 وارد شدم یک لات

شماره کاربر
    9
    Blog Entries
    1
    تشکر تشکر کرده 
    173
    تشکر تشکر شده 
    1,238
    تشکر شده در
    250 پست
    بخاطر اینکه تاپیک حمید خان را نابود نکنیم بیایید در قسمت فارکس